2
maj
2014
0

Pomysł na kanapkę ze szpinakiem

Majówka trwa :) jak na razie pogoda w miarę dobra, odpoczywajmy, spacerujmy, korzystajmy ;)
Często wspominam o zaletach szpinaku,  bo po pierwsze uwielbiam jego listki jako smaczny dodatek w kuchni,  a po drugie doceniam wyjątkowo korzystne oddziaływanie na zdrowie. Poniżej jedna z możliwości wykorzystania szpinaku w bardzo prosty sposób, być może trafny właśnie na majówkowe biesiadowanie :)

Kanapki ze szpinakiem i fetą
Kanapki ze szpinakiem :
chlebek razowy z ziarnami
papryka żółta
ser typu Feta
Szpinak podgrzany na łyżeczce oliwy z sokiem z cytryny
Takie kanapki to świetny sposób na przemycenie cennego szpinaku. Szpinak to przede wszystkim błonnik pokarmowy, kwas foliowy, żelazo (chodź trudniej wchłaniane niż z mięsa), witamina C i inne cenne składniki.  Najbardziej znane wszystkim potrawy ze szpinakiem to makaron, naleśniki i pierogi. Nie będę ukrywać,  że makaron ze szpinakiem z sosem czosnkowym na bazie jogurtu z pestkami słonecznika to jedna z moich ulubionych potraw ;) ale lubię wykorzystywać szpinak do wielu innych kombinacji.  Na pewno zauważyliście,  że mnóstwo osób na myśl o szpinaku ma dreszcze i złe wspomnienia z dzieciństwa. Mi w dzieciństwie nikt szpinakiem nie poczęstował więc nie do końca wiem i co chodzi, ale zauważyłam również, często osoby, które nie lubią szpinaku jako argument podają „brak smaku” albo „mdły smak”. Mi szpinak smakuje nawet saute, ale dla osób szukających intensywnych smaków warto korzystać z czosnku, odrobiny soli lub sosu sojowego,  soku z cytryny, octu winnego/jabłkowego/balsamicznego/ lub różnego rodzaju aromatycznych ziół i przypraw.  Szpinak połączony z serem Feta nie wymaga odprawiania z uwagi na słony smak sera.
I właśnie dlatego moje kanapki na pewno posmakują wszystkim. Jeśli rozpoczęliście sezon grillowy, wykorzystajcie ciepły chlebek z grilla, a na talerzykach pozostawcie do wyboru kolorowe warzywa, ser feta i właśnie szpinak – świeży nieprzetworzony lub podgrzany wcześniej na patelni.
Kanapka ze szpinakiem i fetą
Przyjemnego dnia i całego weekendu majowego! :)

You may also like

Szpinakowce z ciasta francuskiego
Meksykańskie wrapy – pomysł na szybki obiad lub kolację
Grzanki z tuńczykiem i pomidorami
Wafle kukurydziane z masłem orzechowym i kiełkami pora