15
sty
2016
1

Odżywczy koktajl z BrusselKale

Zapraszam na smakowity koktajl, który łączy w sobie słodkie owoce i wyjątkowe warzywo – BrusselKale. Czym jest to nowe Super Food dowiecie się z poniższego wpisu :)

Brusselkale-dietetyk-w-stolicy

Odżywczy koktajl z Brusselkale 

Pół szklanki mrożonych owoców letnich zmiksować z połową jabłka, połową banana, kilkoma cząstkami pomarańczy i garścią różyczek BrusselKale, całość rozcieńczyć mlekiem sojowym lub innym roślinnym.

BrusselKale jest to połączenie brukselki i jarmużu o łagodniejszym smaku niż sama brukselka czy jarmuż, ale o wysokiej wartości odżywczej łączące najlepsze cechy tych dwóch warzyw. Ważny jest fakt, że BrusselKale nie jest warzywem genetycznie modyfikowanym, więc przeciwnicy GMO również powinni być zadowoleni. Brusselkale zostało stworzone przez Tozer Seed’s, a ich praca nad tym warzywem trwała 15 lat.

Brusselkale lub bardziej po polsku jarmużelka :) nadaje się do każdej potrawy – do sałatek, przez zupy i inne potrawy gotowane, po potrawy z patelni i jak widać u mnie również koktajle.

Zarówno jarmuż jak i brukselka, a tym samy nowa jarmużelka, zawierają dużo witaminy C, K, kwasu foliowego,wapnia,żelaza, potasu,magnezu, przeciwutleniaczy i oczywiście błonnika pokarmowego. Zielone warzywa liściaste ogółem to także źródło fitozwiązków, które wpływają pozytywnie między innymi na układ krwionośny.

Po co komu Brusselkale?

Brusselkale to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą dostarczać do organizmu dużo cennych składników odżywczych, ale mają problem z polubieniem zarówno brukselki jak i jarmużu :)

koktajl-z-brusselkale-jarmużelka

You may also like

Pudding chia z musem jogurtowo-truskawkowym
Zimowy deser z żurawiną
Potrawka warzywna z ryżem i ciecierzycą
Owsiane „brownie” z malinami