19
maj
2015
1

„Im więcej jesz, tym więcej pomagasz”!!

Kochani jest wiele sposobów by pomagać, tylko trzeba chcieć. Tym razem mamy możliwość uczynić to w bardzo prosty i jednocześnie przyjemny sposób – jedząc :) jeść każdy lubi, a w dodatku tym razem więcej oznacza lepiej! :) Bo w ten sposób możemy pomóc przede wszystkim dzieciom – szczegółowe informacje poniżej.

 

800X530

 

„Im więcej jesz tym bardziej pomagasz” – 4 edycja ogólnopolskiej Akcji SOS Wiosek Dziecięcych. Spędź wyjątkowy Dzień Dziecka, który podaruje uśmiech wielu potrzebującym dzieciom.

 

Już niedługo 1 czerwca – Dzień Dziecka. Każdy z Was może podarować dzieciom porzuconym i osieroconym wyjątkowy prezent z tej okazji – wymarzone wakacje. To proste! Wystarczy wejść na www.wioskisos.org/im-wiecej, następnie znaleźć restaurację w swojej okolicy i 1 czerwca zjeść do syta. 10% z każdego rachunku powędruje do podopiecznych Stowarzyszenia i przybliży ich do wymarzonych wyjazdów wakacyjnych. Patronat nad akcją objęła Kuchnia+, Domo+, Planete+.

 

Dzień Dziecka to Święto, którego nasi podopieczni będąc w rodzinie pochodzenia nigdy nie obchodzili. Poczucie strachu i samotności towarzyszyło im każdego dnia. Dzieci, które niosą za sobą bagaż tak trudnych doświadczeń, jak żadne inne zasługują, aby złe wspomnienia zastąpić dobrymi. Wspólnie możemy podarować im beztroskie dzieciństwo, które będą mogły wspominać będąc już samodzielnymi dorosłymi.

To już 4 edycja charytatywnej akcji w lokalach gastronomicznych w całej Polsce. 1 czerwca restauratorzy przekażą 10% od obrotu na organizację wyjazdów wakacyjnych dla podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych. W każdej edycji bierze udział ponad 250 lokali gastronomicznych.

 

Ambasadorem, a jednocześnie Partnerem akcji jest Tomasz Jakubiak i restauracja Gar Jakubiaka:

To już kolejna edycja, którą razem tworzymy w szczytnym celu. Tym razem zbieramy na wyjazdy wakacyjne. Dla dziecka dorastającego w kochającej rodzinie wakacje mogą być czymś zupełnie naturalnym, normalnym. Ale dla dzieci z ciężką przeszłością są czymś, co pozwala zapomnieć trudne chwile i budować nowe wspomnienia. Kiedy spotykam te dzieciaki, to jestem dumny, że mogę wesprzeć inicjatywę SOS Wiosek Dziecięcych. Ten dziecięcy uśmiech i radość dają człowiekowi ogromną siłę i wiarę, że świat może być lepszy i przede wszystkim, że warto pomagać. Zapraszam wszystkich 1 czerwca, aby jedli do syta w szczytnym celu. Tomasz Jakubiak

 

Wszystkich, którzy nie mają jeszcze planów 1 czerwca, serdecznie zapraszamy do lokali biorących udział w Akcji.

***

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem realizuje swoją misję w Polsce już od ponad 30 lat.

 

W czasie trzech dekad obecności Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce zostały zbudowane wioski w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie. Obecnie Stowarzyszenie ma pod opieką ponad 1450 dzieci. SOS Wioski Dziecięce działa na świecie od 65 lat w 133 krajach, na 4 kontynentach, a pod jego opieką znajduje się ponad 1,5 mln dzieci.