27
wrz
2013
0

Food Blogger Fest III

W ubiegłą sobotę miało miejsce kolejne ciekawe wydarzenie dla blogerów kulinarnych, a mianowicie III edycja Food Blogger Fest. Tak już niestety mam, że jak bezpośrednio po wydarzeniu nie napiszę relacji to potem nie mogę się za to zabrać! Ale udało się – piszę, wklejam i wspominam:)

21 września 2013, piękny dzień. Po raz trzeci polscy blogerzy kulinarni spotykają się w Warszawie, by wymienić się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś nowego, zasmakować umiejętności kucharza Grzegorza Łapanowskiego, poznać się bliżej i jak zawsze spędzić miło czas. I tak było również tym razem. Poprzednia edycja miała miejsce zaledwie pół roku temu, pisałam o niej tutaj: Relacja z II edycji Food Blogger Fest, liczę zatem na bliski termin czwartego już spotkania, bo za każdym razem jest bardzo ciekawie:)
Niżej publikuję kilka zdjęć, natomiast więcej możesz zobaczyć na moim fanpage’u klikając w tu: Zdjęcia z Food Blogger Fest III.
Jeśli uczestniczyłęś/łaś w konferencji być może odnajdziesz się na zdjęciach, a jeśli nie – napisz do mnie, bo zdjęć mam dużo więcej niż opublikowałam:)
Zaczynamy:)
W ramach przystawki zostaliśmy uraczeni wystąpieniem Grzegorza Łapanowskiego, który opowiedział nam parę słów o trendach w smakach. Warto posłuchać kogoś, kto o kuchni wie chyba wszystko:) Na zdjęciu Dietetyk w Stolicy z Grzegorzem Łapanowskim:)
Food Blogger Fest III, Grzegorz Łapanowski
Następnie mieliśmy okazję dowiedzieć się jak umiejętnie wykorzystywać Google i SEO, o czym opowiadał Grzegorz Chruścielewski oraz posłuchać Michała Pietniczki w temacie wideo – czyli coraz powszechniejszej metody publikacji przepisów w kulinarnej blogosferze. Taka forma publikacji cieszy się dużym zainteresowaniem wśród czytelników blogów, dlatego przydatne okazały się warsztaty wideo, które odbyły się w trakcie konferencji pod skrzydłami AIA Agora Internet Artists. W między czasie odbyły się również warsztaty fotograficzne, a po konferencji warsztaty dotyczące zarabiania na blogu czyli „Bloger na pełen etat? Blog jako źródło dochodu”.
Między wystąpieniami można było napić się kawy przygotowanej przez zespół Mokate oraz spróbować przepysznych Wedlowskich czekoladek, które powstawały na naszych oczach z rąk małżeństwa Joanny i Janusza Profus. Joanna znana jest z niesamowitych form czekoladowych od naczyń, poprzez damskie torebki i inne cuda wianki:)
 
Food Blogger Fest III
 
Food Blogger Fest III
 
Dla każdego uczestnika konferencji 3 niesamowicie sprytne i utalentowane kobiety dekorowały torciki i wypisywały wybrane przez nas słowa:)
 
Food Blogger Fest III, Torciki od Wedla
Food Blogger Fest III
Po ciekawych wystąpieniach Małgorzaty Walendziewskiej (Drugie życie bloga), Łukasza Węgrzyna (Słodko-gorzkie przepisy… prawne) przyszedł czas znanego wszystkim Macieja Nowaka, który opowiedział nam, jak wygląda praca krytyka kulinarnego i parę słów o restauracjach, w których bywa.
Następnie  Klaudyna Hebda, autorka bloga Ziołowy Zakątek  opowiedziała o dzikich roślinach jadalnych.
Maciej Nowak, Food Blogger Fest III
Mimo wszystkich ciekawych wykładów nie mogliśmy się doczekać jednego… warsztatów kulinarnych z Grzegorzem Łapanowskim:) Nie każdy mógł gotować u boku mistrza, ale każdy mógł się temu przyglądać  i oczywiście smakować:)
Food Blogger Fest III
Food Blogger Fest III
Food Blogger Fest III
Food Blogger Fest III
Najedzeni i zadowoleni wysłuchaliśmy wykładu Agnieszki Małkiewicz (Hej przygodo czyli blogger na tropie dobrych restauracji) , Katarzyny Gliszczyńskiej (Food Design – inspiracje) oraz Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek o japońskich słodyczach.
A po konferencji….
Po konferencji było wino:) A dokładniej warsztaty winne „Wow” – czyli Piotr Pabiański  z klubu 6 win i wszystko o winie, ale o tym będzie osobny wpis:)
Food Blogger Fest III
Z niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie blogerów i blogerek i mam nadzieję, że będzie równie interesujące i smaczne jak ostatnie:)

You may also like

Dietetyk w Stolicy i Marchewkowe Pole do Popisu obchodzą 2. urodziny
Jedz i kochaj zdrowo! – kuchnia erotyczna
Walentynkowe serduszko! Wieści Podwarszawskie – artykuł VI
Blog roku 2013